3.akce Kubu seniorů Butoves.

Čaje k oslavě svátku žen a Josefů

Butovanka 14.března 2015 15 hodin.

Na posledních čajích 7. 2. stejně jako v tisku byly čaje inzerovány takto :Klub seniorů Butoves pořádá v sobotu 14.3. v 15 hodin odpolední zábavu nazvanou: „Společně oslavíme svátek žen a Josefů. Povinností mužů je přinést jakékoli srdíčko (čokoládové, perníkové, papírové, či jiné) - je vítán i dárek pro Josefa. Srdíčko se bude předávat ženám při sólu v 16 hodin. 

V sobotu se v 15 hodin sešlo více než 60 návštěvníků. Po znělce přítomné přivítal vedoucí klubu Jiránek a stručně naznačil program odpolední: V 16 hodin sólo pro muže se srdíčkem, v 16,30 gratulace březnovým jubilantům a 17 hodin sólo pro Josefy.

Zajímavostí bylo, že za vstupenku bylo prodáváno za 65 Kč číslované slosovatelné srdíčko.

Podle plánu v 16 hodin za zvuku klubové hymny měli muži s dárkem pro ženy (jakékoli srdíčko). V 16,30 členky klubu poblahopřály březnovým jubilantům (Danuška Horčičková, Jaroslava Zachová, Josef Jedlička, Miroslav Rejman, Petr Rejmont a Josef Škaloud) a předaly ženám bonboniéru a mužům láhev vína. V 17 hodin bylo vyhlášeno sólo pro Josefy – členy klubu (J. Dresler, J. Jedlička, J Škaloud aj. Zima). Nejprve jedna z přítomných dam pozdravila Josefy pěknou básničkou a potom bylo Josefům vyhlášeno sólo. Připomenuto bylo, že členy klubu jsou i nepřítomní Josef Hlaváček a Josef Janda.

V 18 hodin členka klubu paní M. Lazáková vylosovala tři čísla vstupenek, jejichž držitelé byli odměněni drobnou pozorností (čokoláda). Během pokračující zábavy bylo ještě vyhlášeno sólo pro pravidelné návštěvníky ze Semilska a z Kopidlna, které organizují manželé Jodasovi. Protože zábava byla velmi zdařilá, byla ukončena až 19,30 hodin.

 

zapsal Jiránek