19. Butovský kros 2017 zhodnocení

V sobotu 15.7.2017 se v Butovsi a okolních lesích uskutečnil již 19. ročník Butovského krosu, 9. ročník Memoriálu Karla Formánka. Běh je zařazen do seriálu BEJK (běžec Jičínské kotliny)

Na start letošního běhu se postavilo celkem 143 závodníků, z toho v hlavních závodech doběhlo 39 mužů (8600 m) a 16 žen (4300), 3 junioři (4300m) , 4 dorostenci (1200), 66 dětí (od 50m do 500 m), 10 závodníků se zúčastnilo otevřeného běhu s hromadným startem „Běhu pro všechny“ s podtitulem „Sám proti sobě“(4300m) a 6 žen běhu na dlouhé trati o „Železnou ženu“(8600 m). Někteří běžci běželi 2 kategorie.
I tento ročník byl již tradičně obsazen kvalitními běžci okresní, krajské i republikové úrovně.
Nejlepší čas závodu zaběhl Jiří Čivrný ze Semil- 29:13 min. (8600 m)
Velké poděkování za uspořádání úspěšného závodu patří organizátorům, obci Butoves, všem partnerům a sponzorům podílejícím se na hladkém a příjemném průběhu celé akce doplněné o dětské atrakce a občerstvení během závodu i po jeho ukončení.

I letošním ročníku si změřilo síly s těmi nejlepšími běžci početné startovní pole místních běžců. Všichni zaběhli pěkné výsledky a někteří z nich obsadili stupně vítězů.