21. Butovský kros

13. 7. 2019 se za podpory obce Butoves uskutečnil 21. ročník Butovského krosu- 11. ročník Memoriálu Karla Formánka.

Za ideálního běžeckého počasí, prokládaného občasným deštěm se běhu zúčastnilo 123 běžců ve všech kategoriích z toho 65 v dětských kategoriích.
Trať letošního ročníku byla oproti předcházejícím ročníkům náročnější díky probíhající těžbě dřeva způsobené napadením porostu kůrovcem. S touto překážkou se ale všichni závodníci vypořádali bez jediného problému.

Jako každý rok se i letos zúčastnil slušný počet Butováků. Ve všech kategoriích jich celkem bylo 12.

Kodym Tadeáš – 4. místo , Mydlářová Veronika- 8. místo, Strnadová Sonča -2. místo, 3. Novák Marek-2. místo, Zachová Rozálie 6. místo, Fojtová Natálie-2. místo, Hyršál Štěpán-1. místo, 1. Rajmová Aneta- 1. místo, Hyršál Filip 2 – 3. místo, Kunclová Šárka 1. místo, Volek Jan- 4. místo, Rajm Jiří- 8. místo,

Karolína Pavlová ze sokola Studenec běžela ve dvou kategoriích: žákyně 12-13 let a juniorky 18-19 let.

Jitka Čermáková z týmu Staněk sport Turnov vyhrála svojí kategorii žen do 49 let a zároveň "Běh o Železnou ženu". Jako jediný běžec uběhla celkem 12 900 metrů

Burkhardtová Anne z ACTJ Jičín o 0,04 sek. porazila Karolínu Grohovou z týmu Krkonoše Vrchlabí a tím se stala celkovým vítězem na trati 4 300 m. s časem 17:42:56
Čivrný Jiří se opět stal celkovým vítězem s časem 30:19.

Butovského krosu se zúčastnila olympionička ze Sarajeva Blanka Paulů a olympionička ze Soči Karolína Grohová.

Díky sponzorům byli závodníci na medailových pozicích tradičně oceněni kromě medailí a diplomů i věcnými cenami. V dětských kategoriích i ty, které nedosáhli na stupně vítězů, si doběhli pro sladkou odměnu a po samotném závodě si mohli zaskotačit v nafukovacím hradu.

Velké poděkování za opravdu kvalitní a bezproblémový průběh závodu patří jak sponzorům, tak i pořadatelskému týmu, který čítá již 50 členů a svou práci vykonává s nadšením a profesionálním přístupem každý ročník bez nároku na náhradu. Odměnou jsou kladné ohlasy jak samotných závodníků, kteří na Butovský kros jezdí za kvalitní a hezkou tratí, za domácí a přívětivou atmosféru zázemí, tak i fanoušků, diváků a doprovodu za příjemně strávené odpoledne se sportem, občerstvením a muzikou. Letos po vyhlášení vítězů do pozdních hodin vystupovala country skupina Kanci.

Těšíme se příští rok 11. 7. 2020 na 22. ročníku opět na shledanou.