Zápis č. 8

Zápis z 8. zasedání zastupitelstva obce Butoves,
konaného dne 5. 5. 2015 od 18:00 hodin.

 

Přítomni:
Vendula Musilová
René Neufuss
Iveta Nyčová
Jana Rajmová
Bob Šviha
Lubomír Tichý
Bohumil Zach

 

Omluveni:

 

Program:

 

1. Zahájení a kontrola usnesení z posledního zasedání zastupitelstva
2. Restaurace Butovanka (schválení nového nájemce)
3. Vyhodnocení ankety k čp. 40 (roubenka u bytovky)
4. Schválení závěrečného účtu obce Butoves za rok 2014
5. Pořádání veřejných akcí v Butovance (pravidla platby energií)
6. Zprávy výborů obce (kontrolní, kulturní a finanční)
7. Věcné břemeno SK a ČOV (změna smlouvy)
8. Různé a diskuze

 

Bod 1. - Zahájení zasedání zastupitelstva

 

Zasedání zastupitelstva obce Butoves (dále též jako „zastupitelstvo“) bylo zahájeno v 18:00 hodin starostou obce Bohumilem Zachem (dále jako „předsedající“).

Předsedající zahájil 8. zasedání zastupitelstva obce Butoves, které bylo svoláno dle § 92 odst. 1 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích. Přivítal všechny přítomné a prohlásil jednání ZO za usnášeníschopné, přítomno je 7 zastupitelů dle prezenční listiny. Zápis z minulého jednání byl ověřen, je k nahlédnutí na dnešním jednání a dále na obecním úřadě.

Za ověřovatele zápisu navrhl paní Janu Rajmovou a paní Ivetu Nyčovou, za zapisovatele pana Boba Švihu.

 

Určení ověřovatelů a zapisovatele

 

Návrh usnesení:
Zastupitelstvo obce Butoves schvaluje zapisovatelem Boba Švihu a ověřovateli zápisu paní Janu Rajmovou a paní Ivetu Nyčovou.

 

Výsledek hlasování: Pro 7 Proti – Zdrželi se –

Usnesení č. 1/Z8/2015 bylo schváleno.

 

Schválení programu:

 

Předsedající seznámil přítomné s návrhem programu v souladu s pozvánkou předanou členům zastupitelstva a s informací zveřejněnou na úřední desce.

 

Návrh usnesení:
Zastupitelstvo obce Butoves schvaluje program 8. zasedání zastupitelstva

 

Výsledek hlasování: Pro 7 Proti – Zdrželi se –
Usnesení č. 2/Z8/2015 bylo schváleno.

 

p. Šviha – upozorňuje, že z jednání zastupitelstva bude pořizovat zvukový záznam pro svoji potřebu

 

Zápis z posledního zasedání zastupitelstva

 

Místostarosta Bob Šviha seznámil zastupitelstvo obce se zápisem ze 7. zasedání zastupitelstva obce a přečetl všechna usnesení. Námitky proti zápisu nebyly podány.


Bod 2. - Restaurace Butovanka (schválení nového nájemce)

 

Předsedající seznámil přítomné s průběhem výběru nájemce restaurace Butovanka. Přihlásil se jediný zájemce - paní Krausová z Vysokého Veselí. Další zájemci se přijeli pouze podívat, ale žádost nepodali.

 

p. Zach - otevřeno bude asi od pátku
p. Formánek – mluvil někdo s nájemcem o využití sálu místními spolky?
p. Zach – ano mluvil jsem s ní, určitě se bude chtít sejít a domluvit se
p. Jiránek – je to dobrý nápad mít nekuřácký lokál? Odjakživa se nekouřilo jenom na sále. Já jsem nekuřák, mě to vyhovuje, ale mariášníci mi odmítli jezdit, když si nemohou zakouřit. U turnaje si budou muset holt chodit zakouřit ven.
p. Šviha – nekuřáckou hospodu zkusil p. Zima. Lidé si to pochvalovali, zvedla se návštěvnost a nikdo z kuřáků si nestěžoval. Proto se zastupitelé rozhodli uvést podmínku nekuřáckého provozu do inzerátu.

 

Návrh usnesení:
Zastupitelstvo obce Butoves schvaluje nového nájemce restaurace Butovanka paní Márii Krausovou IČO: 69146896 a pověřuje starostu Bohumila Zacha uzavřením nájemní smlouvy.

 

Výsledek hlasování: Pro 7 Proti - Zdrželi se -
Usnesení č. 3/Z8/2015 bylo schváleno.


Bod 3. Vyhodnocení ankety k čp. 40 (roubenka u bytovky)

 

Předsedající seznámil přítomné s výsledky ankety o budoucnosti čp. 40 (roubenka u bytovky). Bylo rozneseno cca 100 anketních lístků do rodin z Butovse, bylo odevzdáno 23 anketních lístků. Pro prodej se vyslovilo 17. Pro ponechání roubenky v majetku obce hlasovalo 6, z toho 3 by chtěli roubenku využít jako klubovnu a 3 pronajmout. I zastupitelé se přiklánějí k výsledkům ankety a navrhují prodej čp. 40.

 

p. Formánek – já si myslím, že ta chalupa není v tak hrozném stavu, jak si myslí zastupitelé. Je tam potřeba jen opravit předsíň. Mohla by sloužit pro potřeby občanů naší obce, třeba jako klubovna pro kroužky. Myslím si, že by měla zůstat v majetku obce s minimálními náklady na opravu a údržbu. Napadlo mě ještě použít ji jako ubytovací zařízení pro turisty, kteří chtějí navštívit Český ráj. Nevím, kdo hlasoval pro prodej, jestli to byli obyvatelé bytovky nebo lidé z obce. Protože kdyby se prodávala, dokážu si představit, kdo by to asi koupil.
p. Neufuss – já jsem se tam byl podívat a roubenka je v dobrém stavu, nejsou tam žádné shnilé trámy, je tam vše funkční, kromě předsíně, která by mohla stát cca 5 000,- Kč. Koukali jsme i na krovy, ty co byly špatné, jsou nově vyztuženy, životnost střechy je 40 – 50 let. Rozhodně to není zdevastované. Nevím, jestli obec potřebuje nutně peníze z prodeje, ale stálo by za to udělat kalkulaci skutečných nákladů na provoz a opravu.
p. Jiránek – já bych podpořil, co říkal p. Formánek. My se potřebujeme čas od času někde sejít. Zatím jsme se scházeli v restauraci a pro náš výbor je to dosti drahé. Když naše členky něco upečou, tak už je to hostinskému proti mysli. Máme i přestárlé členy. Když si mají zaplatit kafe a pivo, tak na schůzi radši ani nepřijdou. Pro nás by bylo dobré, kdybychom se někde mohli jednou za měsíc sejít. Jde hlavně o ty starší, s mladšími se sejdeme na sále. Pro ty starší bychom potřebovali udělat něco zvláštního, když se pak sejdou a mohou si popovídat, to udělá radost každému, kdo to vidí.
p. Zach – hodně jsme o tom diskutovali. Co se týče provozování ubytovacího zařízení, to je pro naši obec neúnosné. Roubenka by se musela rekolaudovat, dále bychom si museli zřídit živnost. A to vše by se odrazilo v ceně ubytování. Ubytovacích zařízení je tady v okolí spousta a měly by pokrýt potřeby turistů. Co se týče využití jako klubovny, mám na to svůj názor, ale musím také vidět, že tam jsou stálé platby za elektřinu. My jsme obec, máme vyšší sazby jako podnikatelé. O stavu roubenky víme, že je dobrý, proto uvažujeme o prodeji roubenky, dokud je to prodejné. Samozřejmě tam nejde několik let docházet několikrát v měsíci, je potřeba topit tam stále, jinak se začnou objevovat plísně a dům rychle zchátrá.
p. Formánek – myslím si, jestli by se vznesenými návrhy nemohli zastupitelé podrobněji zaobírat a na příštím zastupitelstvu rozhodnout. Prodiskutovat to s klubem seniorů nebo určit někoho, kdo by se o dům staral, třeba TJ Butoves.
p. Janda – nehledě na to, co pak obec bude mít v majetku. Až budete potřebovat půjčit peníze, nebudete bonitní.
p. Zach – to je sice pravda, ale stavět nějaký úvěr na roubence asi taky nemůžeme
p. Janda – za kolik se bude dům prodávat?
p. Šviha – dnes schvalujeme záměr prodat nemovitost čp. 40, bude vypracován znalecký posudek a na základě něho obec stanoví prodejní cenu
p. Janda – z jakého důvodu to chcete prodat?
p. Šviha – aby se obec o dům nemusela starat, když je nyní bez nájemce
p. Moš – jaké jsou náklady? Je potřeba to doložit, abychom věděli, o čem se bavíme
p. Formánek – elektřina se tam platila 2600,- Kč/měsíc, protože se topí přímotopy, za vodu to bylo 400,- Kč a nájem. To by měly být všechny náklady a nejsou nijak velké. Jinak se tam topit nedá, protože komín je zazděný, aby se nekouřilo na bytovku
p. Zach – já jsem zásadně proti pronájmu, protože cokoliv se tam rozbije, bude platit obec. A najít solidního nájemce, který by tam vydržel několik let a ještě se o dům dobře staral
p. Formánek – vzpomeňte si, co se do roubenky investovalo, rekonstrukce stála 800 000,- Kč, je tam všechno nové, podlahy dělal p. Plaček, obec mu zaplatila materiál, ale neplatila práci
p. Rajmová – to nemáš pravdu, práce se mu platila i materiál, a odpustil se mu nájem
p. Formánek – jen jsem chtěl říct, že je tam všechno nové - rozvody vody, elektriky, koupelna, záchod. Dalších 10 let se do toho nemusí nic investovat
p. Šviha – to je pro nás právě důvod, proč to chceme prodat
p. Zach – co ale bude za 10 let, bude to zničené a co pak s tím?
p. Janda – nájemce může tu nemovitost zhodnotit, do smlouvy si dáte kauci, když bude problém, tak vypovíte smlouvu. Jinak to může být pronajaté několik let a nájemce vám nemovitost zhodnotí. Vy se zbavujete domu v nejhorší době, kdy se do toho nainvestovalo 800 000,- Kč
p. Rajmová – účetní hodnota je 635 000,- Kč včetně oprav, které tam byly provedené, takže se do toho rozhodně nedalo 800 000,- Kč
p. Janda – přece se nebudu zbavovat domu, který je po rekonstrukci, když vím, že se mi náklady na rekonstrukci nevrátí
p. Šviha – teď jsi tady slyšel, že účetní hodnota včetně všech oprav je 635 000,- Kč, to si myslím, že by mohla být reálná prodejní cena, možná ještě něco navíc. Určitě nepřijdeme o peníze, co jsme do toho dali. Na druhou stranu dům je opravený, je začátek léta a to je vhodná doba pro prodej. Když se to do půl roku neprodá, můžeme na zimu sehnat nájemce.
p. Vohánka – já jsem ještě neslyšel číslo, kolik platil p. Plaček a jaké byly skutečné náklady
p. Zach – p. Plaček měl snížený nájem, protože dům rekonstruoval, jenom stále platby za elektřinu by tam byly přes 400,- Kč
p. Moš – to není moc
p. Zach – je to 5000,- Kč/rok, jenom za stálé platby za elektřinu a ještě se nezatopilo, nájem tam byl 1 500,- Kč/ měsíc
p. Moš – mělo by se zjistit, jakou má takový dům spotřebu elektrické energie a vody, to vyčíslit, aby se to dalo porovnat
p. Šviha – dobře, bude tam nějaký nájemce, ale co dál. Já nesouhlasím s názorem, že nemovitost s nájemcem bude vzkvétat
p. Vohánka – podle mě to je jedna z nejvýdělečnějších nemovitostí v obci. Takový nájem není ani v prodejně ani v restauraci a i o tyto nemovitosti také musí obec pečovat. Tak my vysvětlete, proč o jednu nemovitost pečovat chcete a o jinou ne
p. Šviha – prodejna a restaurace jsou budovy občanské vybavenosti a podporujeme je, aby si občané měli kam zajít nakoupit, mohli si zajít na pivo, aby se měly kde pořádat veřejné akce. Na klubovnu bychom chtěli upravit místnost za sálem v Butovance, protože se o tento objekt stejně staráme a je tam samostatný vchod, jsou tam sociálky a dá se to oddělit od restaurace.
p. Moš – ale to by byla změna užívání stavby, u roubenky by vám ta změna vadila a u restaurace ne?
p. Šviha – u restaurace nemusím měnit způsob užívání, je to už nyní občanská vybavenost
p. Rajmová – já jsem pro prodej, máme úvěr, dům je v relativně dobrém stavu a podívejte se, v jakém stavu máme byty, které pronajímáme oproti bytům soukromých vlastníků. P. Plaček by výjimečný nájemník, který se o to staral, jiný nájemce to může zničit a pak už to neprodáme.
p. Zach – navrhuji nabídnout dům k prodeji. Kdyby se neprodal, můžeme se zamyslet nad budoucím využitím

 

Návrh usnesení:
Zastupitelstvo obce Butoves schvaluje záměr prodat čp. 40, ukládá starostovi zveřejnění záměru a zadání vypracování znaleckého odhadu na čp. 40

 

Výsledek hlasování: Pro 6 Proti 1(Neufuss) Zdrželi se -
Usnesení č. 4/Z8/2015 bylo schváleno.

 

p. Zach – máme tady žádost p. Volka, kterou jsme odložili, než rozhodneme o budoucím využití roubenky
p. Jandová – nešlo by to zatím pronajmout, než se to prodá?
p. Zach – teď se tam nemusí topit, o nic nám nejde, lépe se to nabízí prázdné
p. Formánek – já bych chtěl jenom říci, jestli byste se nad tím nechtěli zamyslet v morální rovině, p. Volek se musel vystěhovat, protože byt, ve kterém bydlel, se prodal. Nyní by se chtěl vrátit zpátky do Butovse, jestli by se mu obec nechtěla revanšovat
p. Bílek – to bychom mu ale moc nepomohli, kdyby se musel třeba za dva měsíce znovu stěhovat

 

Návrh usnesení:
Zastupitelstvo obce Butoves zamítá žádost p. Volka na pronájem čp. 40

 

Výsledek hlasování: Pro 7 Proti - Zdrželi se -
Usnesení č. 5/Z8/2015 bylo schváleno.

 

Bod 4. Schválení závěrečného účtu obce Butoves za rok 2014

 

Starosta obce seznámil zastupitelstvo obce s tím, že závěrečný účet a jeho povinné přílohy byly řádně vyvěšeny a zastupitelé je dostali před zasedáním zastupitelstva. Předsedkyně finančního výboru obce paní Jana Rajmová podala informaci o závěrečném účtu.

 

Návrh usnesení:
Zastupitelstvo obce schvaluje závěrečný účet a zprávu z auditu za rok 2014 a souhlasí s celoročním hospodařením za rok 2014 a to bez výhrad.

 

Výsledek hlasování: Pro 7 Proti - Zdržel se -
Usnesení č. 6/Z8/2015 bylo schváleno

 

Bod 5. Pořádání veřejných akcí v Butovance (pravidla platby energií)

 

Předsedající seznámil přítomné s návrhem pravidel pro pořádání akcí na sále v Butovance. Při splnění těchto pravidel, bude energie platit obec Butoves. Jsou to zejména:

 

1) akce určená pro děti, přístupná veřejnosti bez omezení
2) akce musí být nahlášena min. týden dopředu na obecním úřadě
3) pořadatel musí předat pozvánku nebo plakát při nahlášení pro zveřejnění na vývěsce a webu obce
4) pořadatel musí mít trvalý pobyt v Butovsi

 

p. Vohánka – ale ta akce v neděli je pro maminky
p. Zach – ale vystupují na ní děti
p. Bílek – a pořadatel musí být z obce Butoves?
p. Zach – ano
p. Moš – a když tam chci být na sále já?
p. Zach – ty se domluvíš s nájemcem restaurace
p. Šviha – tato pravidla se týkají akcí pro děti a řeší platbu za energie. Jestli někdo chce mít soukromou akci nebo oslavu, domluví se s nájemcem i na platbě energií
p. Moš – já chci akci, abych se nedozvěděl, že není nájemce a nemůžu ji tam mít
p. Zach – funguje to tak, že na spojovacích dveřích je kalendář, kde se akce po dohodě s hostinským zapisují, kdo dříve přijde, ten má termín

 

Návrh usnesení:
Zastupitelstvo obce schvaluje pravidla pro pořádání akcí na sále v Butovance a ukládá starostovi zveřejnění pravidel

 

Výsledek hlasování: Pro 7 Proti - Zdržel se -
Usnesení č. 7/Z8/2015 bylo schváleno

 

Bod 6. Zprávy výborů obce (kontrolní, kulturní a finanční)

 

Předsedající předal slovo předsedům výborů.

 

p. Neufuss – přečetl zprávu kontrolního výboru, který neshledal závad či porušení zákona zastupitelstvem obce Butoves
p. Musilová – přečetla zprávu kulturního výboru, ve které shrnula všechny akce kulturního výboru
p. Rajmovou – přečetla zprávu finančního výboru, ve které shrnula svou činnost, u místních poplatků zbývá zaplatit už jen 4 poplatníkům.

 

p. Musilová – jak bude naloženo s dlužníky, bude jim zaslána upomínka?
p. Rajmová – zastupitelstvo by se tím mělo zabývat a poslat upomínky
p. Zach – rozešleme upomínky

 

p. Rajmová – já bych měla připomínku ke kontrolnímu výboru, kontrola dohod o provedení práce podle metodiky ministerstva financí je nad rámec pravomocí kontrolního výboru, toto přísluší starostovi. Pokud byste to chtěli kontrolovat, musí vám to uložit zastupitelstvo, sami se musíte podívat, co můžete kontrolovat a co ne.
p. Neufuss – vše, co jsme kontrolovali, jsme konzultovali se starostou, který nám předával podklady
p. Rajmová – starosta vás nemůže pověřit, kontrolou vás musí pověřit zastupitelstvo obce
p. Neufuss – tím, že jsme to prohlédli, se nic nestalo
p. Rajmová – vy jste garanti dodržování zákona, v první řadě byste ho také měli dodržovat
p. Bílek – vy jste narazili na platby, které nejsou někomu milé?
p. Neufuss – my jsme kontrovali jednotlivé zaměstnance obce, jakou mají pracovní náplň
p. Rajmová – nejde o to, jestli je to někomu milé nebo ne, jde o metodiku ministerstva financí a o dodržování zákona o obcích
p. Bílek – myslím si, že tato diskuze je zbytečná
p. Rajmová – pak tedy nemusíme dodržovat zákony a je to v pořádku
p. Bílek – mně by spíše vadilo, kdyby kontrolní výbor přecházel nějaké nedostatky, nežli když šel nad rámec, to se dá přeci vyřešit
p. Formánek – takže p. Volf to dělal vlastně dobře
p. Rajmová – tak to neberte, ale nemůže si každý dělat, co chce
p. Zach – my to prověříme, já neznám všechny zákony do posledního paragrafu. Kontrolní výbor kontroloval plnění všech usnesení, dále všechny smlouvy, dohody a výpisy z účtu
p. Rajmová – to je další věc, výpisy z účtu zrovna také nepřísluší kontrolnímu výboru, to je záležitostí finančního výboru. Kontrolu hospodaření s majetkem a s finančními prostředky provádí ze zákona finanční výbor
p. Šviha – já bych k tomu řekl, že zákon o obcích přesně vyjmenovává co, má kontrolovat finanční výbor, ale v případě kontrolního výboru je to popsáno velmi obecně, že kontroluje dodržování zákona a dalších norem, takže ve své podstatě, může kontrolovat i to stejné, co finanční výbor
p. Rajmová – on může kontrolovat i finanční výbor, aby se neodchýlil od zákonů, kontrolní výbor je garant zákonnosti

 

p. Tichý – já bych se chtěl zeptat na dodržování jednacího řádu, ostatní dostávají podklady emailem, já email nemám, nedostávám to vytištěné
p. Zach – my ti to tiskneme
p. Tichý – ale dostal jsem to až na poradě
p. Formánek – že se ozýváš zrovna ty, za tvého vedení nebyly podklady žádné
p. Tichý – bylo tady na to upozorňováno, tak by se to mělo teď dělat lépe
p. Zach – podklady tady tiskneme ve dvou kopiích - pro p. Tichého a p. Musilovou, která nemá tiskárnu a po rozesílání je nosíme, zdrží se to maximálně o den. Teď, když byla porada, vytiskli jsme to až na ní.

 

p. Moš – co tedy kontrolní výbor kontroloval za platby?
p. Neufuss – prošli jsme si výpisy a kontrolovali jsme namátkou nějaké položky. Např. jestli přichází na účet nájemné za byty. Hlavně jsme kontrolovali, jestli jsou plněna všechna usnesení, což je hlavní náplní kontrolního výboru.
p. Moš – ve zprávě jste četl, že nebylo hrubých porušení, byla tedy nějaká porušení?
p. Neufuss – Nelze říci, že bychom shledali porušení zákona, našli jsme tam případ, že nebylo odpovězeno na žádost v zákonné lhůtě. Vedení obce jsme na to upozornili.

 

Návrh usnesení:
Zastupitelstvo obce bere na vědomí zprávu z finančního, kontrolního a kulturního a sociálního výboru

 

Výsledek hlasování: Pro 7 Proti - Zdržel se -
Usnesení č. 8/Z8/2015 bylo schváleno

 

Bod 7. Věcné břemeno SK a ČOV (změna smlouvy)

 

Předsedající seznámil přítomné s průběhem jednání s p. Krupičkou, týkající se smlouvy na věcné břemeno (služebnosti) na splaškovou kanalizaci uloženou na jeho pozemku. P. Krupička žádá zastupitelstvo o změnu již schválené smlouvy ve smyslu, že část pozemku, na němž je umístěna splašková kanalizace, by na své náklady udržovala obec Butoves, nikoliv majitel pozemku, tak jak je to i nyní. Dále se přikládá ke smlouvě příloha č. 1, kde je vyznačena plocha, kterou budeme udržovat, aby to nebyl celý pozemek.

 

Návrh usnesení:
Zastupitelstvo obce Butoves schvaluje smlouvu na zřízení věcného břemene – služebnosti na pozemku č. 203/1 v k.ú. Butoves s Miladou Kouckou, Josefem Krupičkou a Zdenkou Ouzkou a pověřuje starostu jejím podepsáním.

 

Výsledek hlasování: Pro 7 Proti - Zdrželi se -
Usnesení č. 9/Z8/2015 bylo schváleno.

 

Bod 8. – Různé a diskuze

 

p. Zach – mám tady žádost o odkoupení pozemků na výstavbu garáží u bytovky, zatím je to od 3 zájemců. Udělali bychom plakátek, který vyvěsíme do všech vchodů bytovky, aby se nám zájemci o pozemek na garáž hlásili. Podle počtu zájemců by pak zastupitelstvo rozhodlo, jestli se pozemky prodají a jak by mělo vypadat rozmístění. Vše ostatní by si museli zajistit zájemci – od projektu, stavebního povolení až po výstavbu.
p. Formánek – na jakém místě by to bylo?
p. Zach – to je závislé na počtu zájemců
p. Formánek – takových žádostí tady už v minulosti bylo několik a vždy byly zamítnuty
p. Šviha – byla to vždy jen jedna žádost, proto jsme se dohodli, že zjistíme, jaký je skutečný zájem o garáže a potom bychom rozhodli o prodeji pozemků, aby se to řešilo komplexně
p. Zach – děláme to, aby se to pohnulo
p. Rajmová – bude nějaká lhůta?
p. Zach – do konce června

p. Zach – p. Flégl nám zaslal žádost na schválení přístavby dřevěného garážového stání na jeho pozemku. Máte k tomu někdo nějaký dotaz?

 

Návrh usnesení:
Zastupitelstvo obce Butoves souhlasí se stavbou dřevěného garážového stání na pozemku č. 160/19, dle předložené projektové dokumentace a situačního výkresu.

 

Výsledek hlasování: Pro 7 Proti - Zdrželi se -
Usnesení č. 10/Z8/2015 bylo schváleno.

 

p. Musilová – jak to vypadá se sekáním, u bytovky už by to potřebovalo?
p. Zach – Kuba dnes maturoval, ve středu proběhne předání techniky a začne. Už se hlásil sám, protože mu i ostatní říkali o vysoké trávě.

 

p. Musilová – děkuji, na ty garáže se také bude schvalovat projekt?
p. Zach – určitě, bude nějaká jednotná koncepce, kterou budeme schvalovat.

 

p. Moš – jak to vypadá s ČOV, jaký je stav?
p. Zach – 14. 5. jedeme do Hradce Králové na SZIF předat dokumentaci, z ÚOHS zatím nemáme žádné nové informace.
p. Moš – kdy budeme vědět, jestli dotace bude, nebo ne?
p. Zach – zatím nevíme. Jak se něco dozvíme, budeme o tom informovat.

 

p. Tichý – když jsi hlásil změnu provozní doby prodejny, tak jsi řekl, že informace jsou na webu obce a vývěsce, ale lepší by bylo říci, jaká je změna. A nebylo vyhlášeno očkování psů.
p. Zach – měl jsme jen novou otevírací dobu. Nevěděl jsem, v čem změna spočívá, proto jsem to hlásil takto. Pan doktor to přivezl dosti pozdě, pak už jsem to nehlásil. Budu se snažit hlásit informace podrobněji.

 

p. Formánek – TJ Butoves by chtěla v obci vyvěsit dvě vývěsní skříňky – na obchod a na restauraci
p. Šviha – je potřeba ta místa nafotit, zakreslit do fotografií umístění skříněk a podat žádost, abychom se k tomu mohli vyjádřit

 

p. Janda – v obci se uklidilo. Kdysi se mluvilo o přístřešku na kontejnery, jak to vypadá s realizací? Je tam velký nepořádek.
p. Zach – snažíme se spíše přejít na pytlový svoz přímo z domácností. Snažili jsme se spojit s okolními obcemi, abychom ho měli zdarma, ale zatím nás podpořila jen Sběř. Přechodem na pytlový sběr by mělo postupem času ubýt kontejnerů a tím i případného nepořádku, zbyly by jen zvony na sklo. U bytovky by zůstat mohl, tam nejezdí kolem auta, aby se zbavili odpadu. Kontejner na bílé sklo bude vyměněn za typ umožňující vkládání tabulkového skla.
p. Rajmová – nešlo by domluvit častější vyvážení kontejneru na plasty? Už jsou zcela plné a ještě nezačala sezona.
p. Zach – je to sice 600,- Kč/týden, ze zpětného výkupu dostaneme cca 1/3 peněz, ale objednám na sezonu vyvážení každý týden
p. Rajmová – pytle, co jsou vedle, dříve odváželi, teď je tam nechávají. Když se dají do kontejnerů, jsou zas skoro plné

 

p. Janda – zajímalo by mě, jestli neuvažujete o nějaké dotaci na novou autobusovou zastávku. Že by se ta nebezpečná, co tam je, zbourala.
p. Zach – téma zastávky bychom chtěli podrobněji probrat někdy později
p. Kubišta – když tam dáte otevřenou zastávku, jako se objevují v okolí, tak tam na vás bude foukat, až tam budete čekat v dešti
p. Jandová – do téhle se chodí každý den opíjet mládež. My je tam vidíme. Nedávno se tam uklízelo a už je tam zas nepořádek, všude hází odpadky
p. Janda – jde tam hlavně o to, že zastávka zasahuje do chodníku
p. Flégl – když tam někdo jde s kočárkem, tak chodí po silnici, protože se tam nedá projet
p. Šviha – my už jsme na to koukali, že trámy tam jsou příčně, ta šikmina není nosná a mělo by to jít odbourat. Necháme to posoudit ještě nějakého stavebního technika, zjistíme, jestli na to je potřeba stavební povolení a pak bychom to v akci Z odbourali. Myslím si, že zbourat celou zastávku by byla škoda.
p. Tichý – buďme rádi, že ji máme

 

p. Vohánka – ještě poslední otázka k tomu úklidu. Uklidila se celá obec, za restaurací zůstal nepořádek po p. Strnadovi. Kdo to bude uklízet – nový hostinský nebo obec?
p. Zach – něco už zmizelo, něco by si ještě měl odvézt, o zbytku se pokusím domluvit s p. Krausovou

 

p. Tichý – jak to vypadá s Tuří? Stále od nich vytékají špinavé odpadní vody
p. Zach – mluvil jsem několikrát se starostou Tuře, měl to probrat na jejich zastupitelstvu. Když na výzvu nebude dlouhodobě reagovat, budeme to muset řešit se životním prostředím.

 

p. Formánek – jsem rád, že se uklidilo v lokalitě Jezer. Zároveň se tam instalovala závora, aby se tam už nic nevozilo. Chtěl jsem se zeptat, jestli by se nenaplánovala brigáda? Aby se douklidilo to, co tam zbylo p. Doležalovi.
p. Zach – ještě tam zbyly hromady hlíny a popela, které už neshoří. Budeme asi muset objednat kontejner a odvézt to.
p. Vohánka – mohli bychom přitom jako TJ Butoves pomoci
p. Tichý – takže tam jsou dvě hromady?
p. Zach – Ano, je tam ta stará a ta, co se na ní pálí poslední roky.

 

p. Rajmová – jak to vypadá s pracovníkem na veřejně prospěšné práce?
p. Šviha – včera mi volal p. Mošna z probační služby. Řekl jsem mu, že zastupitelé s tím souhlasí. Řekl mi, že to dá vědět soudu a ten by jim vydal rozsudek, že práce budou vykonávat v Butovsi, a to nám pošlou datovou schránkou. Dnes se tady oba zastavili a sdělili nám, že měli v pondělí soud, který pánovi změnil trest a paní navýšil hodiny. Takže s paní počítáme. Až nám přijde rozhodnutí, tak bychom se s ní dohodli na práci, co by vykonávala pro obec.
p. Musilová – kdo ji bude mít na starosti?
p. Zach – to se domluvíme, podle toho kdy a jaké práce bude vykonávat

p. Rajmová – minule jsi říkal, že v hospodě musí být i nerezové nohy u stolu. Mně to nedalo, protože jsem si myslela, že si z nás někdo dělá legraci a volala jsem na hygienu. Řekli mi, že deska musí být hladká, aby byla dobře omyvatelná a dala se dobře vydesinfikovat. Stačilo by tedy na stávající stůl udělat desku novou. Ani tam, kde se vaří, nemusí být deska nerezová. Paní se kterou jsem mluvila, si pamatovala jak to máme v hospodě uspořádané, protože byla přítomna při kolaudaci.
p. Zach – tak to je dobře, zhotovení desky zajistím.

 

Předsedající 8. schůzi zastupitelstva ukončil v 19:32 hod.

 

Přílohy zápisu:

1) Prezenční listina

2) Smlouva o zřízení věcného břemene na p. č. 203/1 kú Butoves

 

Zápis byl vyhotoven dne: 15. 5. 2015

 

Zapisovatel: Bob Šviha

 

Ověřovatelé:  Iveta Nyčová

                        Jana Rajmová

 

Starosta: Bohumil Zach