Zápis č. 11

Zápis z 11. zasedání zastupitelstva obce Butoves,
konaného dne 30. 9. 2015 od 19:00 hodin.



Přítomni:
Vendula Musilová
René Neufuss
Iveta Nyčová
Jana Rajmová
Bob Šviha
Bohumil Zach

 

Omluveni:
Lubomír Tichý

 

Program:

1. Zahájení a kontrola usnesení z posledního zasedání
2. Dodatek ke smlouvě o úvěru (Česká spořitelna, a.s.)
3. Rozpočtové opatření č. 2/2015
4. Různé a diskuze

 

Bod 1. - Zahájení zasedání zastupitelstva

 

Zasedání zastupitelstva obce Butoves (dále též jako „zastupitelstvo“) bylo zahájeno v 19:00 hodin starostou obce Bohumilem Zachem (dále jako „předsedající“).

Předsedající zahájil 11. zasedání zastupitelstva obce Butoves, které bylo svoláno dle § 92 odst. 1 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích. Přivítal všechny přítomné a prohlásil jednání ZO za usnášeníschopné, přítomno je 6 zastupitelů dle prezenční listiny. Zápis z minulého jednání byl ověřen, je k nahlédnutí na dnešním jednání a dále na obecním úřadě.

 

Za ověřovatele zápisu navrhl paní Musilovou a pana Neufusse, za zapisovatele pana Švihu.

 

Určení ověřovatelů a zapisovatele

 

Návrh usnesení:

 

Zastupitelstvo obce Butoves schvaluje zapisovatelem pana Švihu a ověřovateli zápisu paní Musilovou a pana Neufusse.

 

Výsledek hlasování: Pro 6 Proti – Zdrželi se –

Usnesení č. 1/Z11/2015 bylo schváleno.

 

Schválení programu:

 

Předsedající seznámil přítomné s návrhem programu v souladu s pozvánkou předanou členům zastupitelstva a s informací zveřejněnou na úřední desce.

 

Návrh usnesení:

 

Zastupitelstvo obce Butoves schvaluje program 11. zasedání zastupitelstva:

 

Výsledek hlasování: Pro 6 Proti – Zdrželi se –
Usnesení č. 2/Z11/2015 bylo schváleno.

 

p. Šviha – upozorňuje, že z jednání zastupitelstva bude pořizovat zvukový záznam pro svoji potřebu

 

Zápis z posledního zasedání zastupitelstva

 

Místostarosta Bob Šviha seznámil zastupitelstvo obce se zápisem z 10. zasedání zastupitelstva obce a přečetl všechna usnesení. Námitky proti zápisu nebyly podány.


Bod 2. - Dodatek ke smlouvě o úvěru (Česká spořitelna, a.s.)

 

Předsedající seznámil přítomné s obsahem Dodatku č. 3 smlouvy o úvěru s Českou spořitelnou, který řeší posun splátky úvěru o 2 měsíce do 30. 11. 2015, abychom získali čas, než Česká spořitelna vyhotoví Dodatek č. 4, který by řešil navýšení splátek úvěru tak, aby se úvěr začal splácet rychleji. Již jsme platili mimořádnou splátku za prodaný byt a nyní bude další.

 

p. Neufuss – takže po uzavření té smlouvy by se udělalo rozpočtové opatření, aby bylo na splátky?
p. Rajmová – rozpočtové opatření by nebylo, protože splátka úvěru je mimo rozpočet. Řeší se to tak, že rozpočet je přebytkový a přebytek je použitý na splácení jistiny úvěru

 

Návrh usnesení:

 

Zastupitelstvo obce schvaluje Dodatek č. 3 smlouvy s Českou spořitelnou a.s. č. 10253/13/LCD a pověřuje starostu Bohumila Zacha jeho podepsáním

 

Výsledek hlasování: Pro 6 Proti - Zdrželi se -
Usnesení č. 3/Z11/2015 bylo schváleno.


Bod 3. Rozpočtové opatření č. 2/2015

 

P. Rajmová seznámila přítomné s rozpočtovými opatřeními č. 2/2015

 

Návrh usnesení:

 

Zastupitelstvo obce Butoves schvaluje rozpočtová opatření č. 2/2015

 

Výsledek hlasování: Pro 6 Proti - Zdrželi se -
Usnesení č. 4/Z11/2015 bylo schváleno.


Bod 4. Různé a diskuze

 

p. Zach - Máme tady žádost od SVJ. Domlouvali jsme se, že bychom ji projednali, až budeme v plném počtu, protože dnešní zastupitelstvo bylo svoláno narychlo kvůli dodatku s Českou Spořitelnou a všem se to dnes nehodilo.

 

Podali jsme výpověď p. Kameníkové, která nám dělala oprávněnou osobu na ČOV, oslovili jsme firmy Ekolservis s.r.o. a Voda CZ s.r.o. Nejnižší nabídku měla firma Ekolservis s.r.o. z Nové Paky. Jejich nabídka je o cca 1200,- Kč/měsíc levnější nežli jsme platili p. Kameníkové. Navíc je to firma s více zaměstnanci, kde je zaručena zastupitelnost v případě nemoci. V této ceně je i výpočet výše stočného na každý rok.

 

Dnes přišlo vypsání programu obnova venkova, jsou tam dva programy na infrastrukturu a na úpravu zeleně. Rádi bychom podali žádosti, abychom obec zkrášlili.


Návrh usnesení:

 

Zastupitelstvo obce Butoves schvaluje podání žádosti do dotačního programu Královéhradeckého kraje 16POV 01 a 16 POV02

 

Výsledek hlasování: Pro 6 Proti - Zdrželi se -
Usnesení č. 5/Z11/2015 bylo schváleno.

 

p. Nyčová – chtěla jsem se zeptat, jak to vypadá s výpovědí p. Krausové z nájmu Butovanky?
p. Zach – zatím se nám nevyjádřila
p. Rajmová – já jsem slyšela, že by měli stáhnout výpověď

 

p. Nyčová – při jednání v restauraci TJ Butoves přislíbila, že zváží konání plesu v Butovance. Jak to dopadlo?
p. Neufuss – tuto otázku jsme řešili na výboru TJ Butoves. Vzhledem k tomu, že máme již od února zamluvený sál i kapelu, tak místo už měnit nebudeme. Navrhujeme, aby obec uspořádala ples v Butovance a členové TJ ho podpoří svojí účastí
p. Musilová – obec zatím ples neplánuje, měl by být ples hasičů a my bychom chtěli uspořádat letní zábavu

 

p. Musilová – chtěla jsem se zeptat na opravu veřejného osvětlení
p. Šviha – dnes jsem to objednával. Čekali jsme na zrcadlo do uličky, aby sem nemuseli jezdit dvakrát. Do konce týdne by to mělo být opravené

p. Musilová – oprava jedné lampy u bytovky by se měla naúčtovat těm, co ji poškodili při parkování

p. Šviha – požádám technické služby, aby nám tuto jednu lampu vyúčtovali odděleně, abychom měli přesnou cenu opravy

 

p. Musilová – jak to vypadá se sekáním trávy u bytovky směrem k poli a dále jak to vypadá s příjezdovou cestou k bytovce?
p. Zach – s p. Tichou mám dojednanou schůzku na pátek a domluvíme se na nějakém řešení
p. Formánek – já jsem byl jako soused přizván k zaměřování a zjistilo se, že tou cestou vede částečně i můj pozemek. Já bych se chtěl domluvit, že bych tento pozemek s obcí vyměnil za pozemek, kde mám vjezdový mostek
p. Zach – až budeme vědět výměry, tak bychom se domluvili

 

p. Musilová – chtěla bych se zeptat, zda paní na veřejné práce ještě pracuje, už jsem ji dlouho neviděla
p. Nyčová – ano, stále pracuje. Uklízela teď kolem památníku, hasičské zbrojnice a naposledy uklízela autobusovou zastávku

 

p. Musilová – chtěla bych se zeptat na nepojízdná auta kolem bytovky, jedno tam stále stojí
p. Zach – podívám se na to

 

p. Formánek – když se bytovka napojila na splaškovou kanalizaci, zjistilo se, že dešťové vody z bytovky nejsou oddělené a nyní tečou na ČOV. Proto se připravuje oddělení těchto vod a napojení do dešťové kanalizace. Byl jsem na jednání s p. Přibylem, kde se řešilo toto napojení, protože by mělo dojít k svedení dešťových vod do kanalizace podél cesty k bytovce. Bohužel my s tím nesouhlasíme. Když byly povodně v roce 2013, tak ty vznikly kvůli tomu, že stávající dešťová kanalizace má nedostatečný průměr pod vlečkou. Když se do toho napojí bytovka, nebude to stačit už vůbec. Přívalové deště jsou v poslední době stále častější a nechci, aby náš dům byl opět vyplaven. P. Přibyl mi slíbil, že se pokusí najít nějaké jiné řešení, ale asi žádné není. Mě napadá, že by se měla zvětšit trubka pod vlečkou a silnicí směrem ke kolejím.
p. Formánková – já jsem přinesla fotografie, jak to vypadalo, když voda už trochu opadla, abyste měli představu. Mám tady pro vás dopis, který bych chtěla od starosty potvrdit
p. Zach – je potřeba si říct, že to pole za bytovkou, z kterého k vám teče voda, má několik hektarů, zatímco střecha bytovky má několik stovek metrů čtverečních
p. Musilová – my nemáme jinou možnost, nežli se napojit do této dešťové kanalizace
p. Formánková – jde nám o to, že by se tam přiváděla další voda
p. Šviha – máme slíbeno od firmy Ekolservis s.r.o. návštěvu odborníka na povodně, aby nám navrhl protipovodňová opatření na všech třech místech v obci, která byla zasažena povodní v roce 2013. Až tady bude, tak vás pozveme
p. Formánek – co já si pamatuju, tak pod vlečku vedla ještě jedna trubka, která je nyní zasypaná, nevím z jakého důvodu. Navrhuji, aby se při současných výkopových pracích zvětšila i trubka pod vlečkou
p. Šviha – teď máme povolené výkopové práce od šachty za vlečkou směrem k bytovce, takže pod vlečkou se kopat nebude, tam už je to hotové
p. Zach – je to pozemek drah. Potrubí my v majetku nemáme, ani na to nemáme věcné břemeno
p. Formánková – ale obec by se o to měla starat
p. Zach – jsou to všechno pozemky drah - silnice i vlečka, pozemek obce končí na křižovatce

 

p. Musilová – kdy nastoupí Stavoka Kosice a.s.?
p. Zach – v pondělí je předání staveniště a měli by hned začít v úseku u přejezdu u p. Krbové. O možných omezeních vás budou informovat
p. Formánek – zkuste to udělat tak, aby se kácelo co nejméně stromů
p. Zach – domluvíme se s nimi, aby se pokusili co nejvíce stromů zachránit

 

p. Formánková – silnice před naším domem se už trhá a tlačí se do příkopu. Když tam teď budou jezdit těžká auta, silnice se zničí. Kdo ji opraví?
p. Zach – záleží, do jaké míry to bude zničené. Těžká auta tam jezdí už dlouho. Kdyby stavba tu silnici poničila, měli by to uvést do původního stavu
p. Šviha – muselo by se jednat s Českými drahami, je to jejich silnice. Já jsem s SÚS zařídil opravu těch velkých děr, co tam byly

 

p. Rajmová – máme na zahradě suchou břízu. Na životním prostředí mi řekli, že kácení mám ohlásit na obec, počkat 3 měsíce, jestli se neozelení a pak to můžeme pokácet
p. Zach – dobře, pokácejte ji, jestli se neozelení


Předsedající 11. schůzi zastupitelstva ukončil v 20:07 hod.

 

Přílohy zápisu:

 

1) Prezenční listina
2) Dodatek smlouvy č. 3 s Českou spořitelnou a.s. č. 10253/13/LCD
3) Rozpočtová opatření 2/2015

 

Zápis byl vyhotoven dne:

 

Zapisovatel: Bob Šviha

 

Ověřovatelé: Vendula Musilová dne:

 

René Neufuss dne:

 

Starosta: Bohumil Zach dne: